२ भाद्र २०७९, बिहीबार

जसपामा फेरि विवाद चर्कियो फेरि फुट्ने संकेत

 

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी जसपामा दुई जना अध्यक्ष राख्नु पर्ने विषयमा शुरु भएको विवाद फेरि चर्किएको छ । यो विवाद चुनाव अघि चर्किएको थियो । चुनाव सकिए लगत्तै असार १ र २ गते विधान अधिवेशन बोलाउने र विधान अधिवेशनबाट विधान संशोधन गर्ने अथवा दुई जना अध्यक्ष राख्ने भनी सहमति भएपछि यो विवाद केही समयको लागि मत्थर भएको थियो ।

तर पार्टी अध्यक्ष उपेन्द्र यादव असार १ र २ गते विधान अधिवेशन बोलाउन तयार भएनन् । यादव तयार नभएपछि यसमा उनलाई वाध्य पार्न अर्का अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराई निकट नेताहरू अहिले सक्रिय भएर लागेका छन् । पार्टीको विधान अनुसार २ जना अध्यक्ष राख्नै पर्ने उनीहको अडान छ । तर अध्यक्ष यादव पार्टीमा २ जना अध्यक्ष राख्न तयार छैनन् ।

गत साल भदौमा महन्थ ठाकुरले जसपा छाडेर लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी लोसपा गठन गरेपछि उनले ओगटेको अध्यक्ष पद खाली छ । खाली भएको पहिलो अध्यक्षमा डा. बाबुराम भट्टराईलाई राख्नुपर्ने र अशोक राईलाई संघीय परिषद्को अध्यक्ष बनाउनु पर्ने माग उनीहरूको छ ।

धेरै कमेन्ट गरिएका

ताजा उपडेट