९ असार २०८१, शनिबार

भारतमा तेस्रो कार्यकाल पुनः प्रधानमन्त्रीमा मोदी राष्ट्र प्रमुखहरुकाे धमाधम बधाई

एजेन्सी – लोकसभा चुनावमा एनडीएको विजय पछि, प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई विश्वभरका ठूला नेताहरूबाट बधाईहरू प्राप्त हुने क्रम जारी छ। बुधबार रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिन र अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले प्रधानमन्त्री मोदीलाई बधाई दिए। बिडेनले लेखे, प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई बधाई। एनडीएले आफ्नो विजयमा थप लेखे, “जब हामी असीमित सम्भावनाहरू सहित साझा भविष्यको बाटो खोल्छौं, हाम्रा देशहरू बीचको मित्रता बढ्दै गइरहेको छ।”

उल्लेखनीय छ कि पीएम मोदी लगातार तेस्रो पटक प्रधानमन्त्री बन्न लागेका छन्। उनको पार्टी बीजेपीले लोकसभा चुनावमा २ सय ४० सिट जितेको छ भने एनडीएले २९३ सिट पाएको छ । एनडीएले चुनाव जितेपछि जुन ४ बाट विश्वभरका सबै देशका राष्ट्र प्रमुखले उनलाई बधाई दिएका छन् ।

दक्षिण कोरियाका राष्ट्रपतिले ट्वीट गरेका छन्
दक्षिण कोरियाका राष्ट्रपति युन सुक येओलले ट्वीट गर्दै भनेका छन्, ‘भारतीय जनताको अपार समर्थनमा आम चुनाव जितेकोमा प्रधानमन्त्री मोदीलाई बधाई । यो नतिजाले तपाईंको असल नेतृत्वमा उनीहरूको अटल विश्वास देखाउँछ। विशेष रणनीतिक साझेदारीलाई अझ बलियो बनाउन कोरिया र भारतले मिलेर काम गर्ने अपेक्षा गरिएको छ । विश्वभरिका देशहरुका प्रमुखबाट धमाधम बधाई आइरहेकाे छ ।

धेरै कमेन्ट गरिएका

ताजा उपडेट