४ बैशाख २०८१, मंगलवार

चिनियाँ हस्तक्षेपः २१ सैन्य विमान र ६ नौसेना जहाजहरू ताइवानमा प्रवेश

ताइपेइ । चीन र ताइवान बीचको तनाव थप बढेको छ। हालै मात्रै २१ चिनियाँ सैन्य विमान र ६ नौसेना जहाज ताइवान वरपर घुमेका छन् जसले चीन र ताइवानबीच थप विवाद बढाउने देखिएको छ ।

ताइवानी रक्षा मन्त्रालयका अनुसार ती विमानहरू शनिबार बिहान ६ बजेदेखि आइतबार बिहान ६ बजेसम्म देखिएका छन् । ताइवान एमडीका अनुसार २१ वटा पिपुल्स लिबरेसन आर्मीका विमानहरूमध्ये एउटा ताइवान स्ट्रेट मध्य रेखा पार गरी ताइवानको वायु रक्षा पहिचान क्षेत्रको दक्षिणपश्चिम कुनामा प्रवेश गर्‍यो। थप रूपमा ९ पीलए सैन्य विमानहरू दक्षिण पश्चिम क्षेत्रमा प्रवेश गरेका थिए ।

ताइवान दैनिकका अनुसार चीनको सो कारबाहीपछि ताइवानले पीएलएको गतिविधि निगरानी गर्न वायु रक्षा मिसाइलहरू तैनाथ गरेको छ ।

सामाजिक सञ्जालमा एक पोस्टमा १० विमानहरू ताइवान स्ट्रेटको केन्द्र रेखा पार गरेर ताइवानको हवाइ सुरक्षा क्षेत्रमा प्रवेश गरेका थिए । ‘ताइवान सशस्त्र बलहरूले स्थितिको अनुगमन गरेका छन् र प्रतिक्रिया दिन उपयुक्त बलहरू तैनाथ गरेका छन्,’ उसले भन्यो ।

मार्चमा मात्रै अहिलेसम्म ताइवानले चिनियाँ सैन्य विमान ३० पटक र नौसेना जहाज १४ पटक देखेको छ । सेप्टेम्बर २०२२ देखि चीनले ताइवान वरपर सञ्चालन हुने सैन्य विमान र नौसैनिक जहाजहरूको संख्या बढाएर ग्रे जोन रणनीतिको प्रयोगलाई तीव्र बनाएको ताइवान दैनिकले जनाएको छ । फाइल तस्बिर

धेरै कमेन्ट गरिएका

ताजा उपडेट