२० मंसिर २०८०, बुधबार

ऊर्जावान रहन चाहनुहुन्छ ? यी चार प्रकारका हर्बल चिया खानुहोस्

धेरैजसोको बिहान चियाबाट सुरु हुन्छ। यति मात्रै होइन कुनै पनि विशेष अवसरमा चिया धेरै महत्त्वपूर्ण हुन्छ।

सामान्य चिया मानिसलाई धेरै मन परे पनि आजको जमानामा चिया धेरै तरिकाले तयार हुन थालेको छ । चियाको प्रकारको कुरा गर्दा,आजकल ग्रीन टी धेरै लोकप्रिय छ। ग्रीन टी स्वास्थ्यका लागि निकै राम्रो मानिन्छ। तर,चियाका प्रकारहरूमा रातो चिया,नीलो चिया आदि पनि पर्छन्।

जब उपवासको कुरा आउँछ,चिया एक मात्र चीज हो जसले पिए पछि ऊर्जा दिन्छ। यस्तो अवस्थामा हर्बल चिया सेवन गर्नु हुन्छ भने यसबाट स्वास्थ्यसँग सम्बन्धित धेरै समस्याहरू हट्छन्। वास्तवमा, हर्बल चियामा पर्याप्त मात्रामा पोषक तत्वहरू हुन्छन्। त्यसैले, हर्बल चियाले शरीरलाई धेरै किसिमले फाइदा गर्छ।

व्रत बसेको बेलामा हर्बल चिया पिउनु भयो भने यसले तपाईको प्रतिरक्षा प्रणालीलाई मजबुत बनाउँछ। साथै, तपाईंको शरीरको तनाव पनि कम हुन्छ। यति मात्र होइन,हर्बल चियाले उपवासको समयमा तपाईंको पाचन प्रणालीलाई पनि स्वस्थ राख्छ।

हर्बल चिया तौल घटाउन पनि उपयोगी हुन्छ। ​

ग्रीन टी

व्रत बस्ने हो भने ग्रीन टीको सेवन अवश्य गर्नुहोस्। यो चियामा एन्टिअक्सिडेन्ट प्रशस्त हुन्छ। त्यसैले,तपाईं आफ्नो उपवास दिन हरियो चियासँग सुरु गर्न सक्नुहुन्छ। यो चिया पिउनाले तपाई निकै हलुका महसुस गर्नुहुनेछ। यसले स्वास्थ्यमा धेरै फाइदा पुर्‍याउँछ।

अदुवाको चिया

दूधसँग अदुवा चिया सबैलाई मनपर्छ। हल्का चिसो पनि सुरु भएको छ। यस्तो अवस्थामा अदुवाको चियाले तपाईंलाई ठूलो राहत दिनेछ। अदुवाले शरीरका धेरै विकारहरू हटाउँछ। अदुवाको चियाले पनि शरीरलाई ऊर्जावान बनाउँछ।

दालचीनी चिया

व्रतको समयमा तपाई बिहान दालचीनी चिया पनि पिउन सक्नुहुन्छ। यसको सेवनले तपाई स्वस्थ रहनुहुनेछ। साथै, तपाईंको रगतमा चिनीको मात्रा पनि नियन्त्रणमा रहन्छ। उपवासको समयमा, दालचीनी चियाले तपाईंको स्वास्थ्यलाई धेरै फाइदाहरू प्रदान गर्न सक्छ।

क्यामोमाइल चिया

तपाईंले भर्खरै यो चियाको नाम सुन्नु भएको होला। तर क्यामोमाइल चिया स्वास्थ्यको लागि धेरै राम्रो छ। उपवासको समयमा केमोमाइल चिया सेवन गर्न सकिन्छ। यो स्वाद मा पनि धेरै राम्रो छ। तपाईं यसलाई उपवासको समयमा सुत्नु अघि पिउन सक्नुहुन्छ। यो चिया पिउनाले तपाईको तनाव कम हुन्छ र तपाईको दिमागलाई शान्ति दिन्छ।

धेरै कमेन्ट गरिएका

ताजा उपडेट