९ असार २०८१, शनिबार

दुई देशको सम्बन्धलाई उचाईमा पुराउदै अघि बढने ः राजदुत उपाध्याय

कपिलवस्तुमा सद्भाव कायम गर्न बृहत सराय जात्रा सम्पन्न ।।
सनिउल्ला धोबी असोज २८
कपिलवस्तुको चन्द्रौटामा विजया दशमीको त्रयोदशीका अवसर पारेर आज बृहत सराय जात्रा सम्पन्न भएको छ । परम्परादेखि चल्दै आएको हिन्दू सांस्कृतिक पर्वलाई जगेर्ना गर्न तथा जातीय एवं धार्मिक सद्भाव कायम गर्न र भाइचाराको सम्बन्ध विस्तार गर्न भोली दिउसो सराय जात्रा सम्पन्न भएको छ ।

वि।स २०६४ भाद्र ३० को कपिलवस्तु घटना पश्चात दसैंको त्रयोदशीको दिन घटनालाई विर्साउन पहिलो पटक निकालिएको सराय जात्रालाई यस वर्ष पनि भव्य रुपले भव्य रुपले मनाइएको दुर्गा मन्दिर व्यवस्थापन समिति कोषध्यक्ष मेघराज रेग्मीले जानकारी दिनु भयो । विगत ९ वर्षदेखि मनाउँदै आएको यो पर्वलाई निरन्तरता दिँदै दशवौं पटक पञ्चेबाजा सहित चन्द्रौटास्थित दूर्गाभवानीको मन्दिरबाट वृहत सराय जात्राको अयोजना गरीएको थियो ।

दूर्गा मन्दिरमा चढाइएको फूलपाती लिई पञ्चेबाजाको तालमा खुडा, खुकुरी, तरवार नचाउँदै निकालिने सराय जात्रा चन्द्रौटा बजार परिक्रम गरी कर्णेश्वरी मन्दिरबाट फूलपाती लिई हाथमा घरेलु हथियार लिएर सरायँ खेल्दै नजिकैको जवाई खोलामा गई विसर्जन गरिएको स्थानिय समाजसेवी हुमकान्त खनालले जानकारी दिनु भयो । यो पर्व पहाडी भेगमा धुमधामका साथ मनाउने भए तापनि तराईका विभिन्न जिल्लाका दुर्गा भवानी मन्दिरमा केही वर्ष यता शुरुवात गरी मनाउन थालिएको पाइन्छ ।

धेरै कमेन्ट गरिएका

ताजा उपडेट